DSCF9040-min%5B1%5D.jpg
DSCF8726-min%5B1%5D.jpg

Ola o Oli:

Różnorodność w moim życiu stworzyła mnie kim jestem w danym momencie. Yin i Yang, czyli czasem zaszywam się w domu wśród książek, czasem tańczę do rana. Wrocławianka z urodzenia, wychowałam się pod Chicago, do Polski wróciłam jak miałam 16 lat, formalne wykształcenie zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim jako psycholog. Ostatnie kilka lat planowałam życie z miesiąca na miesiąc, nawigując między kontynentami. W Indonezji zakochałam się w duszy, na Karaibach w ciele, a w Indiach odkryłam ogrom wiedzy wschodniej i ukończyłam kurs nauczycielski Yoga Alliance u podnóży Himalajów. To wszystko sprowadziło mnie z powrotem do domu, którym zawsze był i będzie Wrocław, najpiękniejsze miejsce w którym byłam. Uczę jogi w Integrative Medical Center, prowadzę warsztaty ze świadomości ciała i indywidualną praktykę z terapii jogowej. Pracuję także z dziećmi w szkołach Montessori, ucząc jogi, mindfulness i kreatywności. Fascynuje mnie mózg i świadomość ludzka. Całą wiedzę wschodnią chce w swojej pracy przedstawić w sposób zrozumiany przez zachód, dlatego zajmuje się szeroko-pojętą psychosomatyką i budowaniem odporności układu nerwowego poprzez różne praktyki kontemplacyjne, z czego zaczynam badania naukowe jako doktorant na wydziale medycyny Uniwersytetu Karola w Pradze. Oprócz tych wszystkich formalności, to wielbie koty, zdjęcia analogiem, rock n’ roll i chodzenie boso po dżungli.


TAOY9727-min%5B1%5D.jpg
TAOY9470-min%255B1%255D.jpg

Natalia o Natalii.

Od dziecka uwielbialam byc aktywna. Pierwsze prace nad cialem zaczely sie juz w dziecinstwie od baletu, potem przyszla fascynacja teatrem i ruchem scenicznym. Podczas warsztatow teatralnych z Jerzym Welterem po raz pierwszy odkrylam gleboka wewnetrzna relacje pomiedzy wlasnym cialem, umyslem i oddechem. Tak powoli zaczela sie rozwijac we mnie swiadomosc ciala.

Mimo to, ze teatr, ruch, emocje, tak bardzo mnie fascynowaly, postanowilam pokierowac swoja przyszlosc w inna strone. Wyjechalam na studia do Anglii, gdzie mieszkalam i ukonczylam studia licencjackie z Mediow, Komunikacji i Marketingu. Skad joga? Niedaleko miejsca gdzie mieszkalam znajdowal sie Hinduski osrodek kulturalny, w ktorym joge prowadzil niewidomy hindus. Byl to zawsze tloczny, niezbyt ciekawy budynek, w ktorym rozposcieral sie zapach curry. Joga sprawiala, ze czulam sie magicznie we wlasnym ciele i umysle. Sa to jedne z piekniejszych i pierwszych wspomnien zwiazanych z joga. Moje cialo, umysl i dusza czuly sie zespolone ze soba, stad pomysl #projektcud i potrzeba dzielenia sie z innymi,

Pozniej wyjechalam na Karaiby a dokladniej na Dominikane i przez przypadek juz tam zostalam na kolejne 3 lata. Zaczelam prace jako marketing manager w studiu jogi i medytacji. Studio, mialo cala przeszklona sciane, z ktorej byl widok na tropikalna plaze. Tutaj zaczela sie moja prawdziwa przygoda z joga. Joga byla centrum mojego zycia. Codziennie po 3/4h praktykowalam Ashtange, Aeroyoge, Hathe. Przez ten czas bardzo duzo sie nauczylam z teorii oraz praktyki.

Wyjazd do Indii, odbyl w bardzo waznym momentencie w moim zyciu, ktory nie tylko wiele mnie nauczyl o jodze ale rowniez byl moja terapia po toksycznym zwiazku, ktory nadszarpal moje zaufanie i wiare w ludzi. Indie, nauczyly mnie patrzenia z innej perspektywy na swiat, oraz szukaniu odpowiedzi w sobie.

W Rishikesh spedziam dwa miesiace w uczac sie codziennie o tym jak dbac o swoje cialo, umysl i dusze. Joga to nieustanny rozwoj, wiec wciaz rozwijam swoja wiedze po przez branie udzialu w roznych warsztatach. Aktualnie szkole sie w z najbardziej inspirujacych nauczycielami (Victoria Arizu oraz Gabriella Dondero). Mam ukonczony level I i II Reiki, Healing Crystals i Life Coach training. Ucze w USA oraz na Dominikanie.

Moim yin jest spokoj/joga/medytacja ducha a moim yang adrenalina.

Oprocz tego kocham podroze, motory, oraz kitesurfing.

zapraszam na warsztaty, przy pelnym ksiezycu, wsrod natury poszukuamy w nas magii !